• 16 marca 2022
usuwanie zmarszczek

Na zmarszczki wypróbuj laser pikosekundowy

Zmarszczki to linie na skórze lub fałdki, które pojawiają się naturalnie w efekcie starzenia. Z czasem pojawia się ich coraz więcej i stają się głębsze. Na szczęście można nieco cofnąć ten proces i spowolnić go, decydując się na zabieg laserem pikosekundowym. Na czym polega laserowe usuwanie zmarszczek? Wyjaśniamy.

Jak powstają zmarszczki?

Pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy w miejscach, w których skóra marszczy się pod wpływem mimiki. Są to tzw. zmarszczki mimiczne. Na początku znikają, gdy twarz jest zrelaksowana, jednak z czasem pogłębiają się i stają się wyraźniejsze. Najwięcej zmarszczek pojawia się na częściach ciała, które są najbardziej narażone na działanie promieni słonecznych – na twarzy, szyi i dekolcie, grzbietach dłoni i ramionach. Czynniki zwiększające ryzyko powstawania zmarszczek to również: palenie, niedostateczne nawilżenie skóry, zażywanie niektórych leków, czynniki środowiskowe i genetyczne.

Zmarszczki są naturalną konsekwencją procesu starzenia się i dotyczą każdego. Nie oznacza to jednak, że musisz je polubić. Istnieje wiele terapii anti-aging, które pozwalają spowolnić proces starzenia i w pewnym stopniu cofnąć jego skutki. Jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie najmniej inwazyjnych metod jest laserowe odmładzanie twarzy, w którym specjalizują się specjaliści z katowickiej Kliniki Miracki – najlepsi eksperci laseroterapii w Polsce. Jedną z ich specjalności są lasery pikosekundowe.

Jak działa laser pikosekundowy na zmarszczki?

Laser pikosekundowy znany jest przede wszystkim z usuwania tatuażu. Ale ten rewelacyjny sprzęt doskonale sprawdza się również w usuwaniu zmarszczek, wiotkości i innych oznak starzenia się skóry. Działa poprzez dostarczanie ultrakrótkich impulsów energii do obszaru poddawanego zabiegowi. Wiązka lasera trafia bezpośrednio w źródło problemu. Sąsiadujące obszary nie są nagrzewane, dzięki czemu zabieg jest wyjątkowo mało inwazyjny. Lasery pikosekundowe działają podobnie jak frakcyjne, jednak dzięki wyjątkowo krótkim impulsom są od nich zdecydowanie mniej inwazyjne (działają nieablacyjnie, czyli nie przerywają ciągłości naskórka). Okres rekonwalescencji jest krótki, więc szybko można cieszyć się efektami terapii.

Laserowe odmładzanie twarzy aktywuje komórki skóry do wytwarzania większej ilości kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za napięcie skóry. Skóra po zabiegu staje się gładka, zliftingowana i zrewitalizowana. Laser pikosekundowy likwiduje zmarszczki i przywraca cerze równomierny koloryt, likwidując zmiany pigmentacyjne.

Laserowe odmładzanie twarzy

Laserowe usuwanie zmarszczek to zabieg, który przeprowadza lekarz. Procedura jest mało bolesna, więc nie wymaga znieczulenia. Lekarz szybko przesuwa głowicę lasera po obszarze zabiegowym. Skóra poddawana jest wielokrotnym impulsom. Po odpowiedniej stymulacji jednego obszaru lekarz przechodzi do następnego. W zależności od liczby i głębokości zmarszczek zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Specjaliści zalecają wykonanie serii zabiegów przeciwzmarszkowych dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Optymalne efekty daje terapia prowadzona w cyklu około trzech lub więcej zabiegów.

Seria zabiegów laserowych umożliwia wyraźne zmniejszenie widoczności zmarszczek i uzyskanie efektu odmłodzonej i zrewitalizowanej skóry. Ale laserowe odmładzanie twarzy się na tym nie kończy. Przy okazji można również usunąć plamy starcze, przebarwienia, blizny potrądzikowe oraz inne problemy cery.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat profesjonalnego usuwania zmarszczek, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Dodaj komentarz