• 2 marca 2022
brwi

Właściwa pielęgnacja brwi

Brwi, podobnie jak rzęsy są dla kobiety bardzo ważne, dlatego stawia się na ich pielęgnację, regulację, a nawet farbowanie. Wszystkie te czynności lepiej zostawić profesjonalnej kosmetyczce, w przeciwnym razie można przeżyć szok, gdy nagle zaczną się przerzedzać, wypadać i nieładnie się układać. Kosmetyczki znają sposoby na każdy rodzaj brwi – poradzą sobie także z tymi rzadkimi i mającymi trudności ze współpracą. Pielęgnowanie brwi we własnym zakresie poleca się tylko odważnym paniom oraz takim, które mają podstawową wiedzę na ten temat.

Jak regulować brwi w domu?

Zakładając, że posiadamy właściwe umiejętności i cierpliwość – wówczas regulacja brwi w domu prawdopodobnie zakończy się sukcesem. Należy pamiętać, że równe wyregulowanie brwi musi zostać wykonane z najwyższym poziomem precyzji, całość musi być przede wszystkim równa – ewentualne nieprawidłowości będzie się dostrzegało na pierwszy rzut oka. Do domowej regulacji potrzebne są pęseta, patyczek i małe nożyczki. Przyda się również kredka do oczu, aby zaznaczyć początek i koniec brwi. Podobnie wygląda nakładanie henny na brwi, o czym można przeczytać na stronie https://nordmedica.pl. Trzecim punktem do wyznaczenia jest najwyższy punkt na brwi. Następnie dynamicznie i z wyczuciem wyrywa się wystające włoski, koniecznie w kierunku, w którym rośnie. W przeciwnym razie powoduje się ból i podrażnienia cebulek włosowych. W efekcie pojawiają się zaczerwienienia, wypryski, a nawet dochodzi do wrastania włosków, które odrastają. W celu niwelowania bólu podczas wyrywania ważne są wspomniane wcześniej szybkie ruchy, w międzyczasie dokonuje się regulowania brwi pod ich najwyższym punktem. Dobrym posunięciem jest regulowanie brwi zaraz po kąpieli, ból i dyskomfort są wówczas mniejsze.

brwi

Co zrobić po regulacji brwi?

Po regulacji brwi można rozpocząć ich malowanie, do tego celu można wykorzystać hennę, cienie, kredkę lub żel dedykowany brwiom. Zdecydowanie najdłużej utrzymuje się henna, w celu odnalezienia inspiracji warto zapoznać się z artykułem na https://nordmedica.pl. Zarówno henna, kredka, jak i cień powinny być dobrane pod względem naturalnych brwi. Można wybrać nieco jaśniejszy, ale zawsze trzeba zadbać o to, aby podkreślały naturalne brwi, nie odznaczały. Kosmetyczki stosują pewien trik, który polega na wypełnieniu naturalnych brwi cieniem i jednocześnie domalowania kilku pojedynczych kredką. Ważne jest to, aby bezpośrednio po nałożeniu kosmetyków wyczesać brwi, kolor staje się łagodniejszy i właściwie rozprowadzony po całych brwiach. Jeżeli natomiast chodzi o żel do brwi, przypomina on nieco tusz do rzęs, ma podobną szczoteczkę, lecz zamiast czarnego mazidła znajduje się na niej żel. Kosmetyk pozwala na oszczędność czasu, ponieważ jego nakładanie sprawia, że brwi są od razu wyczesane. Efekt końcowy jest zazwyczaj naturalny, dlatego nie trzeba już nic poprawiać. Dobrze wyregulowane i pomalowane brwi dodają pewności siebie kobietom. Jednak tak jak w każdym makijażu, liczy się umiar, piękne brwi nie muszą rzucać się w oczy oryginalnością. Wystarczy o nie zadbać.

Dodaj komentarz