• 1 marca 2022
nieprawidlowe ustawienie zebow dlaczego moze ono sprawiac problemy

Nieprawidłowe ustawienie zębów. Dlaczego może ono sprawiać problemy?

Kompleksowe dbanie o zęby to nie tylko systematyczne wizyty w gabinecie stomatologa, ale przede wszystkim również ortodonty, który jest specjalistą od prawidłowego ich ustawienia. Od tego, w jakiej pozycji są ułożone zęby, zależy estetyka uśmiechu, ale również prawidłowość wymowy i pracy całego aparatu żuchwy. Nowoczesna ortodoncja daje szerokie możliwości diagnostyczne oraz oczywiście możliwości leczenia.


Szeroki uśmiech potrafi zdziałać cuda. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy regularnie oraz szczerze się uśmiechają. Aby osiągnąć odpowiedni efekt, cieszyć się zębami bez ubytków, próchnicy, kamienia nazębnego, musimy podjąć działania i wyrobić w sobie nawyk systematyczności. Jest to niezwykle ważne, gdyż regularna oraz prawidłowa higiena jamy ustnej, będzie miała realny wpływ na to, jak nasze zęby będą wyglądać. Nie bez znaczenia jest również profilaktyka stomatologiczna.

Zanim przystąpimy do leczenia zębów, warto wybrać dobry gabinet, gdzie otrzymamy odpowiednią pomoc i przepłacimy za nią. Wybierając gabinet stomatologiczny trzeba się również kierować opiniami, które mają klienci na temat świadczonych przez dentystę usług. Fachową pomoc otrzymamy w przychodni stomatologicznej MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Zobacz także: https://poliszmamidzieciole.pl/inwestujemy-w-implanty-stomatologiczne-co-dzieki-nim-otrzymamy

Prawidłowe ustawienie zębów

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która obejmuje między innymi diagnostykę i leczenie pod kątem prawidłowego ustawienia zębów. Ma ono ogromne znaczenie z punktu widzenia odpowiedniego funkcjonowania jamy ustnej. Im bardziej prawidłowa praca zębów, tym dużo wygodniejsze życie. Dobre ustawienie zębów to:

– zwiększenie estetyki uśmiechu,
– prawidłowy wygląd twarzy,
– brak problemów związanych z rozdrabnianiem pokarmów,
– brak problemów związanych z prawidłową mową,
– brak napięcia mięśniowego,
– stabilizacja pracy żuchwy.

Leczenie przy pomocy aparatu ortodontycznego

Najpopularniejszym i najbardziej skutecznym, ale wymagającym poświęcenia czasu sposobem na to, aby ustawić zęby w prawidłowej pozycji, jest zastosowanie aparatu ortodontycznego. To przede wszystkim rola ortodonty, który wykona badania i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Nowoczesna ortodoncja sprawia, że możemy osiągnąć dobry i co najważniejsze trwały efekt, stosując aparat. Na rynku dostępne są nowoczesne i funkcjonalne aparaty stałe, jak również aparaty ruchome, które możemy bez problemu wyjmować, np. podczas wystąpień, szkoleń, spotkań biznesowych czy towarzyskich.

Dodaj komentarz