• 20 września 2022
przeszczep wlosow

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

FUE to nowa, popularna metoda uzupełniania włosów. Jest to procedura, która pozwala uzyskać włosy, które chcesz w sposób, w jaki chcesz. Procedura FUE ma wiele zalet w stosunku do tradycyjnych procedur, w tym mniej blizn i lepsze wyniki. W tym przewodniku omówimy, co to jest przeszczep włosów FUE, jak działa oraz jak skuteczny może być.

Co to jest FUE?

Follicular Unit Extraction, lub FUE, jest techniką przeszczepu włosów, która wykorzystuje dziurkacz do pobrania mieszków włosowych z obszaru dawcy. Mieszki są następnie przeszczepiane do obszaru biorcy. Obszar dawczy może znajdować się z tyłu głowy lub na podbródku.

Dlaczego warto wybrać FUE zamiast FUT?

Przeszczep włosów FUE różni się od FUT, która jest starszą metodą przeszczepu włosów. FUT polega na pobraniu dużych fragmentów włosów z tyłu i boków głowy i przeszczepieniu ich na przód skóry głowy. Pozostawia to blizny w obszarze dawcy, których gojenie może trwać kilka miesięcy.

FUE wykorzystuje delikatniejszą igłę do pobrania pojedynczych mieszków włosowych z tyłu i z boku głowy, a następnie przeszczepia tylko te włosy w bardzo naturalny sposób. Ponieważ jest to metoda mniej inwazyjna niż FUT, po zabiegu nie ma widocznych blizn na głowie.

Procedura przeszczepu włosów FUE

Sam zabieg FUE trwa zazwyczaj od dwóch do czterech godzin. Jeśli jednak pacjent jest leczony na łysienie, może to trwać dłużej — w niektórych przypadkach ponad sześć godzin. Lekarz powinien być w stanie podać szacunkowy czas trwania operacji w oparciu o indywidualne potrzeby.

Po zakończeniu zabiegu, ważne jest, aby wziąć trochę czasu wolnego od normalnych czynności, aby można było w pełni odzyskać siły bez żadnych komplikacji. W czasie rekonwalescencji (która zwykle trwa od trzech dni do dwóch tygodni) pacjentom zaleca się nie myć włosów i nie wykonywać wysiłku fizycznego w sposób, który mógłby spowodować nadmierne obciążenie skóry głowy (na przykład: bieganie). Unikanie intensywnej aktywności do czasu odrośnięcia włosów może zmniejszyć szanse na zakażenie i przyspieszyć czas gojenia. Jak zawsze w przypadku zabiegów chirurgii kosmetycznej, należy ściśle przestrzegać wszystkich instrukcji przekazanych przez chirurga!

Wybór odpowiedniego chirurga lub kliniki zajmującego się przeszczepem włosów, który przeprowadzi twój zabieg FUE

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy wyborze chirurga przeszczepu włosów jest to, że chcesz wybrać kogoś, kto jest doświadczony w wykonywaniu procedur FUE, z naszej strony polecamy sprawdzić ofertę https://klinikaprzybylski.pl/metoda-fue/.

Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy klinika lub chirurg wykonują prawidłowo zabieg przeszczepu włosów metodą FUE, są jego poprzedni klienci oraz ich opinie.

Wykwalifikowany chirurg będzie również w stanie mówić otwarcie i szczerze o procedurze, dzięki czemu będzie można czuć się pewniej przed zabiegiem.

Podsumowując

Przeszczep włosów FUE to zabieg polegający na pobraniu pojedynczych jednostek mieszkowych ze skóry głowy pacjenta i wszczepieniu ich w miejsca łysiejące. Zabieg jest mało inwazyjny i może być wykonany w placówce medycznej lub w prywatnym gabinecie. Powodzenie tej procedury zależy od różnych czynników, takich jak doświadczenie lekarza przeprowadzającego zabieg oraz zdolność organizmu do utrzymania przeszczepionych włosów.

Dodaj komentarz