• 30 listopada 2022
depilacja laserowa

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest zabiegiem kosmetycznym, który powoduje usuwanie cebulek włosów przy pomocy wiązki lasera. Jego działanie jest w pełni bezpieczne dla pacjenta, a pełny rezultat uzyskuje się już po kilku zabiegach. Kobiety, ale też mężczyźni bardzo chętnie korzystają z depilacji laserowej, by pozbyć się niechcianego owłosienia w dowolnym miejscu swojego ciała. Jakie zalety ma ten zabieg wobec innych sposobów usuwania włosków? Przeczytaj!

Dowolna strefa ciała, brak bólu i podrażnień

Jedną z najważniejszych korzyści depilacji laserowej jest jej skuteczność w usuwaniu włosków. Jak zauważa przedstawicielka salonu Maestria Klinika Urody ze Szczecina, depilacja laserem może być wykonywana na niemal dowolnej strefie ludzkiego ciała. To ogromna korzyść zwłaszcza po zestawieniu jej z woskami, pastami cukrowymi czy kremami do depilacji. Co więcej, dobrze wykonana depilacja laserowa jest bezbolesna. Ma na to wpływ umiejętność posługiwania się laserem oraz sam rodzaj sprzętu. W najbardziej profesjonalnych salonach urody stosuje się lasery z dodatkowym chłodzeniem skóry oraz wyposażone w automatyczne dozowanie wiązki laserowej dobranej pod kątem składu melaniny we włoskach. Dzięki temu każdy pacjent poddający się zabiegowi może być pewny bezbolesnego przebiegu depilacji. Chłodzenie i ilość ciepła powodują minimalizację wystąpienia zaczerwienienia czy podrażnień po zabiegu.

Najwyższa skuteczność depilacji

To chyba największa zaleta, która motywuje Klientów, by skorzystać z zabiegu. Depilacja laserowa wykonywana urządzeniami Vectus, pozwala na trwałe pozbycie się włosków z dowolnej strefy ciała. Pod tym względem żadna z metod depilacji nie jest w stanie się z nią równać. Wykorzystanie lasera podczas kilku sesji depilacji doprowadza do całkowitego pozbycia się owłosienia. Włoski nie odrastają i nie podrażniają przez to ciała tak, jak w przypadku innych znanych metod ich usuwania. Ma to wpływ nie tylko na strefy na co dzień osłonięte przed ludzkim wzrokiem, ale również te widoczne. Dlatego kobiety dotknięte hirsutyzmem (występowanie ciemnych twardych włosków w miejscach typowo męskich) mogą czuć ogromną ulgę po zabiegu depilacji laserowej. Przed skorzystaniem z zabiegu specjalistki od depilacji przeprowadzą z Tobą wywiad celem odpowiedniego przygotowania.

Dodaj komentarz