• 25 sierpnia 2022
gorset

Gorset na kręgosłup – dla kogo?

Gorset ortopedyczny jest stosowany przez osoby borykające się z wadami kręgosłupa lub po przebytych operacjach w tym obszarze. Pomaga w przeprowadzeniu skutecznej rehabilitacji poprzez stabilizację kręgosłupa.

W jakim celu stosuje się gorset na kręgosłup?

Gorset na kręgosłup można wykorzystać w celu profilaktyki wad postawy. Pomaga w skutecznym leczeniu kręgosłup, a także umożliwia przeprowadzenie prawidłowej rehabilitacji kręgosłupa po urazie czy operacji. Sprawdza się znakomicie także u dzieci, gdy niezbędna jest korekcja wad postawy.

Gorset ortopedyczny zazwyczaj musi być przygotowywany na zamówienie, w celu jego pełnego dopasowania do wybranego odcinka kręgosłupa, postury ciała i potrzeb pacjenta. Jest to niezwykle ważne u dzieci, które mają specyficzną budowę ciała, a w przypadku niwelowania wad postawy bardzo ważne jest, aby gorset leżał idealnie.

W jakich przypadkach dorośli wybierają gorset ortopedyczny?

Dorośli najczęściej decydują się na gorset na kręgosłup po przebytych urazach, gdy wymagana jest pełna stabilizacja kręgosłupa w celu uzyskania najlepszych efektów z leczenia. Zakłady ortopedyczne wydają gorsety dla dorosłych pacjentów po przebytych złamaniach, pęknięciach oraz innych poważnych urazach.

Można zdecydować się na gorset ortopedyczny na cały kręgosłup lub na wybraną jego część m.in. lędźwiową czy piersiową. Dobór zależy od przebytego urazu oraz od tego, jaka część kręgosłupa wymaga dodatkowego wsparcia. Stosując takie rozwiązania można odciążyć kręgosłup i dać mu odpocząć. Jest to idealny czas na regenerację.

Jak prawidłowo dobrać gorset na kręgosłup?

Najważniejszym aspektem dobierania gorsetu na kręgosłup jest cel prowadzonej terapii. Inny gorset ortopedyczny sprawdzi się w przypadku niwelowania wad postawy, a inny po przebytym urazie. Gorsety dostępne są najczęściej w rozmiarze od XS do XL, ale można również stworzyć dedykowany produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dzięki temu, że zakłady ortopedyczne posiadają szeroki przekrój gorsetów, każdy pacjent może uzyskać niezbędny produkt do stabilizacji kręgosłupa. Daje to szansę na prawidłową rehabilitację.

Dodaj komentarz