• 4 maja 2022
pexels ksenia chernaya 5715882

Badanie usg oczu – charakterystyka

Wielu ludzi, a szczególnie już dzieci raczej z niechęcią chodzi do lekarzy takich jak dentyści czy okuliści. Często bywa tak, że człowiek czuje się bardzo niekomfortowo, gdy ktoś bada jego oczy. Prawda jest jednak taka, że zabiegi okulistyczne wcale nie są takie straszne jakby mogłoby się to wydawać. Zdecydowanie warto je praktykować, gdyż to właśnie one potrafią w odpowiednio wczesny sposób zaobserwować negatywne zmiany zachodzące w naszych oczach. Jednym z popularniejszych zabiegów okulistycznych jest badanie USG oczu. Na czym to polega?

Badanie USG oczu Augustów – Na czym polega zabieg?

Zabieg jakim jest badanie USG oczu w Augustowie może mieć wiele wskazań. Do najpopularniejszych należy ocena kształtu gałki ocznej i jej rozmiaru w przypadku krótkowzroczności, jaskrze czy przy różnego typu guzach. Podobnie, zabieg ten stosuje się często przy podejrzeniu pasożyta, zapalenia wnętrza gałki ocznej czy też rozwarstwienia ciała szklistego.

Badanie, podobnie jak badanie topografii rogówki w Augustowie jest bezpieczne i komfortowe dla pacjenta. Całe badanie rozpoczyna się od wstępnej rozmowy z lekarzem, poinformowaniu o wskazaniach i od wyjaśnienia przebiegu USG oczu. Badanie polega na przyłożeniu do zamkniętego oka specjalnej sondy, która pokryta jest żelem. Dzięki zastosowanej technologii, na komputerze budowany jest obraz struktury naszego oka. Lekarz jest w stanie w czasie rzeczywistym sprawdzić nieprawidłowości występujące zarówno w oku czy w oczodole. Badanie jest nieinwazyjne i w 100% bezpieczne dla pacjenta.

Czy warto stosować badanie USG oczu Augustów?

Zdecydowanie warto skorzystać z takiego zabiegu, jeżeli panują do tego wskazania. Cały zabieg jest bezbolesny, a potrafi wskazać różne przypadłości jak też i drobne odchylenia od normy zdrowego oka. Dużym plusem jest też fakt, że ultrasonografia nie wpływa źle na organizm i może być stosowana wielokrotnie. To pozwala na szybkie wykrycie nieprawidłowości oka.

Dodaj komentarz