• 6 maja 2022
pexels karolina grabowska 5206951 1

Nowoczesne aparaty słuchowe – o jakich mowa?

Prawidłowe słyszenie to gwarancja komfortowego życia. Mowa o kwestiach związanych nie tylko z nawiązywaniem kontaktów międzyludzkich czy czerpaniu przyjemności z rozrywki audiowizualnej, ale również zachowaniem bezpieczeństwa podczas poruszania się w przestrzeni publicznej. Osoby niedosłyszące nierzadko odczuwają kompleksy związane z problemami ze słuchem, jednak z pomocą przychodzą nowoczesne aparaty słuchowe. Czym się charakteryzują i dlaczego warto im zaufać? Podpowiadamy.

Jak działa nowoczesny aparat słuchowy?

Nowoczesne aparaty słuchowe to niewielkie urządzenia cyfrowe, które poprawiają jakość życia pacjentów zmagających się z ubytkami słuchu o różnym stopniu zaawansowania. Zadaniem aparatu jest zbieranie dźwięków z otoczenia za pomocą niewielkiego, wbudowanego mikrofonu. Są one przetwarzane na impulsy elektryczne, które trafiają prosto do procesora. Dochodzi w nim do wzmocnienia dźwięków z otoczenia, które na ostatnim etapie kierowane są do słuchawki znajdującej się w uchu użytkownika. Dużym atutem nowoczesnych aparatów słuchowych są ich właściwości do automatycznego dostosowywania się do różnych warunków akustycznych.

Zobacz także: https://femnews.pl/wewnatrzuszne-aparaty-sluchowe-o-czym-mowa-w-praktyce/

Nowoczesny aparat słuchowy – zauszny lub wewnątrzuszny

Jedną z podstawowych kwestii, jakie należy rozstrzygnąć przy wyborze aparatu słuchowego jest jego rodzaj. Na rynku znajdziemy dwa podstawowe typy urządzeń: aparaty wewnątrzuszne oraz zauszne. Modele zaliczane do pierwszej grupy bardzo często określane są również jako niewidoczne z uwagi na ich niewielkie rozmiary. Aparat mieści się w przewodzie słuchowym zewnętrznym, dzięki czemu jest niemal całkowicie niewidoczny dla rozmówcy. Należy jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju urządzenia dedykowane są osobom z drobnymi ubytkami słuchu. Pacjenci z bardziej zaawansowanym niedosłuchem najczęściej stawiają na aparaty słuchowe zauszne odpowiednie wszystkich ubytków słuchu, które znajdziemy m.in. na  https://akademiaslyszenia.pl/. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, a ich codzienne zakładanie nie wymaga wysiłku.

Nowoczesne aparaty słuchowe – łączność z telefonem

Nowoczesne aparaty słuchowe w wersji cyfrowej umożliwiają połączenie z modułem Bluetooth. W praktyce oznacza to, że można prowadzić rozmowy telefoniczne bez narażania się na zniekształcenie dźwięków. Większość modeli aparatów jest kompatybilna ze standardowymi systemami operacyjnymi na smartfonach – Android oraz iOS. Ponadto w niektórych przypadkach można sparować aparat z dedykowanymi aplikacjami mobilnymi, których zadaniem jest regulacja głośności urządzenia lub wygłuszanie hałasu.

One thought on “Nowoczesne aparaty słuchowe – o jakich mowa?

Dodaj komentarz