• 14 grudnia 2021
sunrise

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem – jak wybrać dobry ośrodek?

Nadmorski klimat niesie ze sobą szereg korzyści dla naszego organizmu – zarówno psychicznych, jak i fizycznych. Właściwości jodu i słonej wody znane są już od wieków, stąd nie bez powodu z roku na rok nad Bałtykiem otwiera się coraz więcej ośrodków, które oferują turnusy rehabilitacyjne. Korzystanie z nich sprzyja poprawie jakości zdrowia osób w każdym wieku. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy.

Jak morski klimat wpływa na nasze zdrowie?

Za korzystny wpływ na kondycję naszego organizmu odpowiada tak zwany aerozol morski. W praktyce mowa o dostających się do powietrza drobinkach wody w trakcie rozbryzgiwania się fal. Takie działanie sprzyja temu, że morskie powietrze nasycone jest jodem – w znacznie większej ilości niż na innych terenach, w tym między innymi górskich. Jest on zbawienny zwłaszcza przy takich chorobach takich jak m.in. niedoczynność tarczycy, reumatyzm, osteoporoza, jak również dotyczących dróg oddechowych i skóry. Morska bryza doskonale dotlenia organizm co wpływa na pogłębienie oddechu i zwiększenie powierzchni płuc. Ponadto płuca i oskrzela zostają nawilżone, co sprzyja ich oczyszczaniu. Czyste nadbałtyckie powietrze i co ważne – wolne od pyłków –  jest zbawienne dla alergików. Z kolei szum fal działa uspokajająco, co jest szczególnie istotne, jeśli żyjemy w przewlekłym stresie.

 

Wyjazd nad morze wiąże się ponadto ze zmianą klimatu, a to znacznie pobudza nas do działania, dodaje nowej energii. Ta jest zbawienna dla poprawy kondycji naszego układu odpornościowego. Nie zapominajmy także o tak dobroczynnych składnikach nadmorskiego powietrza jak magnez, brom czy też wapń.

Wybór ośrodka rehabilitacyjnego nad morzem – na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrego ośrodka rehabilitacyjnego ma ogromny wpływ na nasz powrót do zdrowia. Aby rehabilitacja nad morzem przyniosła korzyści koniecznie jest postawienie na taki, w którym zostaną nam zapewnione komfortowe warunki pobytu wespół z zabiegami dopasowanymi do naszych indywidualnych potrzeb. Wśród obiektów, które wpisują się w te założenia można wymienić między innymi Ośrodek Proton w Kołobrzegu. W ofercie znajdziemy różne pakiety, w tym właśnie turnusy rehabilitacyjne wśród których możemy wybrać terminy, które nam odpowiadają – podobnie jest z zakwaterowaniem. Pobyt nad morzem będzie upływał tu pod znakiem relaksu połączonego z opieką lekarską, pielęgniarską i rehabilitacyjną, zabiegami, możliwością korzystania z różnych obiektów należących do infrastruktury ośrodka, w tym np. kortów tenisowych. Nie bez znaczenia pozostaje także to, że w koszt turnusu wliczone jest kompleksowe wyżywienie.

Dodaj komentarz