• 7 stycznia 2022
wybor soku

Sok naturalny, a sok sklepowy. Co powinniśmy wybrać, gdy jesteśmy na diecie?

Coraz więcej osób, które chcą wyglądać atrakcyjnie oraz czuć się lekko i komfortowo, decyduje się na to, aby przejść na dietę. To bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli lepiej kontrolować swój organizm, osiągnąć lepsze efekty. Jednym z najważniejszych aspektów każdej diety jest odpowiednie nawodnienie. Organizm można nawodnić chociażby przy pomocy soków, które jednocześnie mogą być źródłem witamin oraz minerałów. Jakie soki wybrać, aby nie dostarczać sobie przy okazji niepotrzebnych kalorii?

Dieta, aby była skuteczna, musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana, dobrana, przestrzegana. Musimy wiedzieć, że jest przez nas do udźwignięcia, że nie będziemy mieli żadnych problemów, aby ją realizować. To podstawa, o której musimy wiedzieć, o którą również powinniśmy zadbać. Jedną z najważniejszych kwestii jest to aby nasz jadłospis odpowiadał naszym potrzebom. Musi być dobrany nie tylko do płci i wieku, wykonywanego zawodu, ale również chorób, na które cierpimy. Nie możemy również przejść obojętnie obok nawodnienia organizmu. To kwestia tak samo ważna, jak zdrowa dieta.

Nawadnianie organizmu przy pomocy soków

Jednym ze sposobów, aby odpowiednio nawodnić organizm, jest po prostu picie wody. Niestety nie każdy potrafi wypić 1-2 litry wody, nawet gazowanej. Choć wodę można pić, dodawszy do niej owoce czy zagęszczone soki, nie dla każdego jest to idealne rozwiązanie. Alternatywą są oczywiście soki owocowe. Na rynku mamy ich bardzo duży wybór, począwszy od naturalnych, tłoczonych, skończywszy na popularnych sokach, które są reklamowane w telewizji. Soki dla wielu są o wiele bardziej przyswajalne.

Soki naturalne, a soki sklepowe

Do wyboru mamy naprawdę bardzo szeroką paletę soków. Soki naturalne, jak sama nazwa wskazuje, są tłoczone, nie zawierają „sztucznego” cukru, substancji słodzących, barwników, ulepszaczy oraz konserwantów. Dzięki temu nie tylko świetnie smakują, ale przede wszystkim są lepsze dla organizmu, bardziej przyswajalne, skutecznie nawadniają wszystkie organy. Do wyboru mamy np. tradycyjne soki jabłkowe czy pomarańczowe, ale również warzywne.

Choć soki sklepowe są bardzo popularne i również dobrze smakują, zawierają całą paletę substancji słodzących i konserwujących. Możemy się więc zdecydowanie oszukać, gdyż będziemy uważali, że pijemy zdrowe soki, w rzeczywistości zaś będziemy dostarczać organizmowi duże ilości cukru, który skutecznie będzie niweczył naszą dietę.

Dodaj komentarz