• 2 sierpnia 2022
transport medyczny

Transport medyczny – czym różni się od sanitarnego?

Transport medyczny oraz sanitarny to zwroty, które choć do siebie podobne, znaczą zupełnie coś innego. Oto najważniejsze różnice.

Charakterystyka transportu medycznego

W przypadku takich usług, jak transport medyczny Bydgoszcz, mówimy tak naprawdę o specjalnym typie przewozów, którego celem jest transport pacjenta do jednostki służby zdrowia. Najczęściej tego typu kursy wykonuje się w momencie, gdy przewiezienia potrzebuje pacjent bez możliwości samodzielnego poruszania się. Karetki przystosowane do przewozu medycznego są wyposażone w sprzęt. Jakiego rodzaju? To zależy od oznaczenia. P to jednostka podstawowa, S to jednostka specjalistyczna. Jeśli zaś chodzi o prywatny transport medyczny, może on być pomocny w przypadku przewożenia osób w cięższej chorobie przewlekłej.

Transport medyczny a transport sanitarny

Transport sanitarny różni się trochę od transportu medycznego. W tym przypadku bowiem nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o transporcie osób, ale również innych materiałów, jak na przykład krew potrzebna do transfuzji czy organy konieczne do wykonania transplantacji. Nie można jednak również zapominać, iż transport sanitarny wykorzystywany jest również w przypadku osób. W tym przypadku jednak są to osoby, które nie potrzebują natychmiastowej opieki medycznej, a po prostu muszą zostać przetransportowane z jakiegoś powodu do szpitala. Tego typu karetki oznaczane są literką T.

Jak szukać prywatnych firm zajmujących się transportem medycznym?

Poszukiwanie prywatnych firm zajmujących się transportem medycznym w dobie powszechnego Internetu nie należy do większych trudności. Oczywiście w przypadku konieczności uzyskania natychmiastowej pomocy powinniśmy jak najszybciej skorzystać z pogotowia oraz numerów alarmowych, lecz w mniej nagłych kwestiach możemy za pośrednictwem sieci znaleźć wiele prywatnych przedsiębiorstw oferujących takie usługi. Jeżeli chodzi o transport medyczny cennik powinien być podany bezpośrednio na stronie, dzięki czemu nie powinniśmy być zaskoczeni kosztami.

Dodaj komentarz