• 10 czerwca 2021
olejki eteryczne

Pełna relaksacja. Olejki eteryczne marki Holland & Barrett

W czasach pełnych stresów i niepewności nie do przecenienia są chwile relaksu oraz wyciszenia. Odtworzenie w warunkach domowych atmosfery rodem z gabinetu odnowy biologicznej wcale nie jest to takie trudne. Skutecznym sposobem na odprężenie jest przeprowadzenie aromaterapii przy użyciu olejków eterycznych. Dzisiaj polecamy produkty z tej kategorii wytworzone przez markę Holland & Barrett.

Do czego stosuje się olejki eteryczne?

Zastosowanie olejków eterycznych jest bardzo szerokie. Mogą służyć zarówno w celach aromaterapeutycznych, jak i być wykorzystane do relaksującego masażu lub można wpuścić je do nawilżacza powietrza. Olejki dodaje się do kąpieli, aby poczuć odprężającą moc długiego wylegiwania się w wannie po trudnym dniu. W zależności od wybranego zastosowania należy dobrać odpowiednią liczbę kropel. Olejki eteryczne nie nadają się za to do bezpośredniego umieszczenia na wrażliwą i popękaną skórę.

Opisywane przez nas olejki eteryczne to mieszanka różnych związków, których kompozycja daje przyjemny zapach pozyskiwany najczęściej z esencjonalnych roślin. W zależności od rodzaju bazy zapachowej stosuje się inne metody uzyskiwania wonnego wyciągu – np. w procesie nawaniania tłuszczów, destylacji, hydrodestylacji lub wyciskania, jak ma to miejsce w przypadku cytrusów. Inhalacja olejkami eterycznymi pomaga nie tylko pozbyć się z powietrza brzydkich zapachów, ale i służy drożności dróg oddechowych lub wpływa na wydzielanie soku żołądkowego.

Olejki eteryczne z serii marki Holland & Barrett

Firma, której produkty są dzisiaj bohaterami artykułu, należy do najbardziej rozpoznawalnych na rynku suplementów diety i preparatów uzupełniających. Holland & Barrett stopniowo rozszerza asortyment, dlatego nie dziwi, że w ofercie marki znajdują się także olejki eteryczne. Jest w czym wybierać, ponieważ tylko w jednym sklepie specjalistycznym Shaman.pl katalog produktów liczy prawie 30 różnych propozycji.

Wśród nich dużą popularnością cieszą się olejki eteryczne Holland & Barrett z serii Miaroma o łagodnych nutach zapachowych. Powstają na bazie ziół oraz innych roślin. Odświeżające działanie wykazuje np. Holland & Barrett Miaroma Spearmint, czyli olejek z mięty zielonej oraz Holland & Barrett Miaroma Rosemary (olejek na bazie rozmarynu). Równie ciekawą propozycją jest produkt powstały z mniej znanej rośliny, jaką jest brodziec paczulka.

Powiew wschodniego zapachu zapewnia za to olejek eteryczny z drzewa sandałowego i słodkich migdałów. To specyficzna nuta, lecz doskonale pochłania nieprzyjemne wonności. Holland & Barrett Miaroma Sandalwood warto stosować np. po smażeniu ryby w kuchni lub… przypaleniu domowych pierniczków. W kobiecej sypialni z pewnością doskonale sprawdzi się Holland & Barrett Miaroma Rose, którą wyróżnia miła nuta zapachowa olejku różanego.

Wymieniać produkty można bez końca, ale najlepiej samodzielnie przejrzeć ofertę firmy oraz pośrednika dystrybucji. Do gustu klientom przypaść mogą także cytrusowe olejki eteryczne (limonkowy lub mandarynkowy). W kategorii znajdują się również użyteczne spraye do ciała, które tak samo skutecznie pomagają w osiągnięciu stanu błogiej relaksacji.

Dodaj komentarz