• 16 stycznia 2023
kosmetyki w takcie cukrzycy

Chorujesz na cukrzycę? Sprawdź po jakie kosmetyki warto sięgnąć w Twoim przypadku

Skóra u chorych na cukrzycę nie zachowuje się tak samo jak w przypadku osób zdrowych. Przede wszystkim jest nadwrażliwa, nadmienię przesuszona, pękająca. Takie właściwości prowadzą nieuchronnie do jej łuszczenia i rogowacenia. Taki naskórek potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji – przy użyciu specjalistycznych kosmetyków (dermokosmetyków). W jakie produkty powinien zaopatrzyć się każdy diabetyk?

Jak wygląda poprawna pielęgnacja skóry diabetyków?

Osoby, które zmagają się z cukrzycą, często mają przesuszoną i pękającą skórę – może ona budzić ryzyko zakażeń grzybiczych, wirusowych, bakteryjnych, których wyleczenie nie będzie takie proste. Jeśli nie zadbają o prawidłową pielęgnację, istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się bolesnych urazów czy przerwania ciągłości naskórka. Problemem są ograniczone możliwości gojenia takich ran.

Diabetycy powinni dbać o codzienne nawilżanie skóry oraz jej kompleksową ochronę. Warto sięgać po kojące produkty, które złagodzą ewentualne podrażnienia. Dermokosmetyki szybko pomogą przy jednym ze skutków ubocznych cukrzycy – stopie cukrzycowej (pękającej stopie). Przysłużą się one w oczyszczeniu, nawilżeniu i regeneracji naskórka.

Firma LABOLATORIES ASEPTA zajmuje się produkcją dobrej jakości dermokosmetyków – w tym takich, które są docelowo przeznaczone dla diabetyków.

Czym charakteryzują się dobrej jakości kosmetyki dla diabetyków?

Diabetycy powinni sięgać po różnego rodzaju kremy do rąk i stóp, nawilżające żele do mycia i balsamy, maści regenerujące. Wiele z dermokosmetyków zawiera w swoim składzie mocznik, który mocno nawilża i wygładza skórę. Za ich działania antybakteryjne i przeciwgrzybicze wpływa m.in. mikrosrebro. Warto zainwestować w produkty ochronne, które zawierają w swoim składzie takie składniki odżywcze jak kwas mlekowy, pantenol, lanolinę, masło shea. Owe substancje skutecznie przeciwdziałają i leczą zmiany skórne z wysiękiem (np. znienawidzoną stopę cukrzycową), a także zapewniają gładkość, sprężystość skóry. Inne substancje, na które można zwrócić uwagę, to jony srebra czy karnozyna.

Produkty dla diabetyków mają na celu nawilżyć i zregenerować skórę, a także zapobiec jej przesuszeniu i łuszczeniu. Wzmacniają osłabiony naskórek, dzięki czemu nie staje się tak podatny na rany.

Dodaj komentarz