• 15 grudnia 2022
kolagen witaminy

Kolagen, witamina C i składniki mineralne, czyli składniki ważne dla mocnych kości i stawów

Ból podczas chodzenia, ograniczona ruchomość stawów itp. mogą skutecznie utrudniać treningi, a także wykonywanie codziennych czynności. Jak wzmocnić kości i stawy, aby do tego nie dopuścić? Warto zwrócić uwagę na suplementy diety (np. 4flex), które mają w składzie kolagen i witaminę C.

Kolagen – dlaczego jest tak ważny dla mocnych kości i stawów?

Dlaczego suplementy diety z kolagenem (np. 4flex) polecane są osobom, które chcą zadbać o dobrą kondycję stawów i kości? Wynika to z tego, że kolagen to białko będące ważnym składnikiem tkanki łącznej. Występuje w chrząstkach stawowych, więzadłach, ścięgnach, kościach i skórze. Pełni wiele istotnych funkcji:

  • wspiera procesy naprawcze i ochronne, które zachodzą w tkance chrzęstnej;
  • ma pozytywny wpływ na gęstość kości;
  • zwiększa wchłanianie składników mineralnych odpowiedzialnych za dobrą kondycję stawów i kości;
  • hamuje aktywność enzymów przyczyniających się do rozwoju stanu zapalnego i bólu;
  • uczestniczy w procesach regeneracyjnych;

Pytanie, po co dostarczać kolagen z zewnątrz skoro jest on syntetyzowany w organizmie? Odpowiedź jest prosta – wraz z wiekiem oraz w wyniku działania różnych czynników efektywność tej produkcji spada. W związku z tym sposobem na zadbanie o mocne kości i stawy jest przyjmowanie kolagenu z zewnątrz (za pomocą urozmaiconego jadłospisu oraz suplementów diety np. 4flex).

Witamina C – składnik niezbędny do syntezy kolagenu

Nie tylko kolagen ma pozytywny wpływ na kondycję stawów i kości. W składzie suplementów diety warto szukać również witamin i składników mineralnych.

Dla osób, które chcą zadbać o swój układ kostny, ważna jest witamina C. Dlaczego? Jest ona niezbędna do syntezy kolagenu, a więc zapewnia właściwe funkcjonowanie chrząstek stawowych i kości

Witaminę C można dostarczać wraz z urozmaiconym jadłospisem. Jednak jest ona wrażliwa na działanie wysokiej temperatury, światła i tlenu. W związku z tym niewłaściwa obróbka produktów może doprowadzić do dużych strat witaminy C. Tu pojawia się pytanie, jak zapobiec jej niedoborom i zadbać o mocne kości oraz stawy? Źródłem witaminy C są także suplementy diety np. 4flex (który zawiera 20 mg tego ważnego składnika w 1 saszetce).

Dzięki unikalnemu połączeniu składników ważnych dla układu kostnego suplement diety 4flex polecany jest wszystkim osobom, które chcą utrzymać zdrowe kości i stawy. Również seniorom, sportowcom oraz dorosłym zmagającym się z otyłością i chorobami zwyrodnieniowymi.

Suplement diety 4flex dostępny jest w postaci saszetek. Zalecana dawka to 1 saszetka dziennie. Jej zawartość należy rozpuścić w szklance niegazowanej wody, jogurtu lub mleka i spożyć od razu po przygotowaniu.

Dodaj komentarz