• 28 lutego 2023
zabieg ginekologiczny

 HIFU ginekologiczne – na czym polega zabieg?

Zabiegi estetyczne z zakresu ginekologii cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to z chęci ograniczenia procesów starzenia nie tylko na skórze, ale również w sferze intymnej. Wiotczenie ścian pochwy, może prowadzić do uczucia luźnej pochwy, a co za tym idzie może pojawiać się szereg niedogodności, nie tylko w sferze doznań seksualnych. Dlatego też salony medycyny estetycznej, wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, proponują zabieg HIFU ginekologicznego. Na czym polega ten zabieg?

HIFU ginekologiczne – co to jest?

Nietrzymanie moczu, obniżenie satysfakcji seksualnej, dyskomfort w czasie aktywności fizycznej. To tylko niektóre problemy, które mogą pojawiać się w okresie menopauzy, ale i nie tylko. Chcąc zniwelować te problemy i przywrócić sobie komfort codzienności, warto zdecydować się na HIFU ginekologiczne w Białymstoku

HIFU to technologia, która pozwala na obkurczenie tkanek miękkich, na skutek ich miejscowego podgrzania. Na skutek działania ultradźwięków dochodzi do mikrouszkodzeń, które z kolei stymulują włókna kolagenowe do odbudowy i produkcji nowego kolagenu. W ten sposób odbywa się regeneracja tkanek. Zabieg HIFU, wykonywany wewnątrzwaginalnie, nie uszkadza śluzówki pochwy, a dociera do określonej głębokości, wywołując pożądany efekt w ściśle zaplanowanej przestrzeni. Zabieg HIFU pozwala przywrócić prawidłowe napięcie tkanek miękkich pochwy i tym samym komfort życia intymnego.

HIFU ginekologiczne – dlaczego warto?

Zabieg HIFU ginekologiczny najlepiej wykonać w salonach medycyny estetycznej, które specjalizują się w tego typu zabiegach. Przykładem może być Centrum modelowania twarzy i ciała Uroda. Wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie wykonany przez fachowców w sposób bezpieczny. Zabieg HIFU ginekologiczny przywraca prawidłowe napięcie pochwy po ciąży i porodzie. Poza tym pozwala zatrzymać proces starzenia się miejsc intymnych i niweluje nietrzymanie moczu w małym i średnim stopniu zaawansowania. Najlepiej zastosować zabieg już na początku pojawienia się problemów z nietrzymaniem moczu. Zabieg przywraca również satysfakcję seksualną. 

Dodaj komentarz