• 9 marca 2023
leczenie nowotworu

Nowotwory nerek – na czym polega leczenie?

Jeśli chodzi o nowotwory nerek, leczenie tej choroby musi odbywać się przy współpracy z onkologiem. Jakie są możliwości leczenia tej poważnej choroby? Czy operacja to jedyne wyjście? W jaki sposób dziedzina onkologii wspiera pacjentów dotkniętych nowotworem nerki i jakie metody leczenia im aktualnie proponuje?

Nowotwory nerek – leczenie metodami chirurgicznymi i farmakologicznymi 

Jeśli chodzi o nowotwory nerek leczenie opiera się na lekach celowanych molekularnie oraz cząsteczkach immunokompetentnych. Wciąż popularne są zabiegi chirurgiczne, choć gdy tylko jest taka możliwość, wybiera się metody leczenia najmniej uciążliwe i inwazyjne z perspektywy pacjenta. Choć nowotwory nerek dotykają zazwyczaj osób po 70. roku życia, przydarzają się również znacznie młodszym pacjentom. Widać powiązanie jego występowania z chorobami takimi jak cukrzyca czy otyłość i nadciśnienie tętnicze oraz z nawykiem w postaci palenia papierosów. Najpopularniejszym schorzeniem w tym zakresie jest rak jasnokomórkowy nerki.

Laserowe leczenie prostaty – co warto wiedzieć na ten temat?

Laserowe leczenie prostaty w Dąbrowie Górniczej może być dobrym sposobem na pomoc wszystkim mężczyznom dotkniętym łagodnym przerostem gruczołu krokowego. Przerost stercza może wiązać się z problemami z oddawaniem moczu, stanami zapalnymi i nieprzyjemnymi dolegliwościami. Terapia laserowa pozwala pozbyć się tego problemu. Podczas tej procedury medycznej do cewki moczowej pacjenta wprowadza się endoskop z laserem. W taki sposób można pozbyć się gruczolaka, a zarazem nie spowodować ubytków krwi. Metoda ta, określana też enukleacją gruczolaka stercza, słynie ze skuteczności i krótkiego okresu rekonwalescencji oraz mniejszej inwazyjności zabiegu. W przypadku tych mężczyzn, którzy chcą dalej cieszyć się życiem i nie zamierzają przez długi czas przebywać w szpitalu, tego typu procedura medyczna jest idealna. Krótko po wykonaniu zabiegu pacjent nie odczuwa niemal żadnych dolegliwości bólowych. 

Dodaj komentarz