
Dyskopatia lędźwiowa – przyczyny i objawy
Dyskopatia lędźwiowa jest zaburzeniem, które bardzo często można zdiagnozować u społeczeństwa. Wpływa na to szereg różnorodnych elementów oraz czynników. Jakie są przyczyny oraz objawy tej choroby? Eksperci wyjaśniają.
Dyskopatia lędźwiowa i jej przyczyny
Dyskopatia lędźwiowa w Poznaniu przede wszystkim jest skutkiem przeciążenia. Można się jej nabawić, na przykład podnosząc ciężkie przedmioty w niewłaściwym ułożeniu kręgosłupa. Wówczas odcinek lędźwiowo-krzyżowy zostaje uszkodzony.
Neurochirurg w Poznaniu to fachowiec, do którego należy udać się z takim zaburzeniem. Przepuklina ta może utrudniać prawidłowe funkcjonowanie. Przede wszystkim podkreśla się odwodnienie w kręgach, które zostały uszkodzone. Właśnie dlatego często dochodzi do tarcia.
Nieleczona dyskopatia szyjna w Poznaniu oraz lędźwiowa może w szybkim czasie doprowadzić do deformowania się kręgów. Wówczas uzyskują on nienaturalny kształt, który między innymi upośledza ruch. Jest to niebezpieczna sytuacja, która wymaga nagłej interwencji chirurga.
Dyskopatia lędźwiowa i jej objawy
Taka dyskopatia przede wszystkim objawia się na nagłym bólu w okolicy kręgosłupa. Może on promieniować między innymi do uda oraz pachwiny. Niekiedy można odczuwać go nawet w kostkach oraz stopach.
Warto podkreślić, że w przypadku takiej dyskopatii ból nasila się w kolejnych dniach lub nawet tygodniach. Właśnie dlatego chorzy bardzo często decydują się na pilną wizytę u neurochirurga. W ten sposób mogą liczyć na szybką interwencję.
Konsultacje neurochirurgiczne w Warszawie pozwalają między innymi na dobranie najlepszej metody leczenia. W przypadku szybkiej wizyty po pojawieniu się bólu można liczyć między innymi na leczenie farmakologiczne. Wówczas podaje się leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.
Dyskopatia lędźwiowa może być spowodowana przeciążeniem kręgosłupa. Leczy się ją w zależności od stopnia rozwoju. Może być to zarówno farmakoterapia oraz zabieg chirurgiczny.