Dziecko panicznie boi się dentysty – co robić?

Wizyty u dentysty to dla większości z nas spory stres, dlatego trudno się dziwić dzieciom, które jeszcze nie do końca zdają sobie sprawę z tego, po co trzeba chodzić do stomatologa. Niektóre pociechy znoszą wizyty u dentysty lepiej, dla innych jest to prawdziwa katorga. Jak sobie radzić w takich sytuacjach?

Leczenie zębów pod narkozą?

Otóż, leczenie zębów pod narkozą u dzieci to czasami jedyne rozwiązanie, aby móc sprawdzić stan uzębienia oraz wykonać leczenie zębów, jeżeli pojawił się problem z próchnicą. Oczywiście przed takim zabiegiem lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad, niezbędne jest też wykonanie badań. Znieczulenie ogólne to poważna sprawa, dlatego ważne jest to, aby wybrać dobrych specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w tego typu leczeniu stomatologicznym. Oprócz dentysty niezbędny jest także lekarz anestezjolog oraz pielęgniarka. Bardzo często na sali znajduje się także pomoc stomatologiczna.

Co przed narkozą?

Rodzice są informowani, jak należy przygotować malucha do zabiegu. Może być to dość trudne, bo przed zabiegiem  nie można jeść, ani pić. Mimo to, jeśli dziecko za nic w świecie nie chce się przekonać do wizyty u dentysty, to jedyne wyjście, aby móc zadbać o zęby swojej pociechy. Leczenie zębów pod narkozą u dzieci to bezpieczne rozwiązanie, dzięki temu można oszczędzić maluchowi, a także sobie dużo stresu.